PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1049}

Urodzeni mordercy

Natural Born Killers
7,6 107 352
oceny
7,6 10 1 107352
7,5 31
ocen krytyków
Urodzeni mordercy
powrót do forum filmu Urodzeni mordercy

Chaotyczne i nietrafione ujęcia kamer w tym głupawe animacje. Role Harrelsona i Lewis niezłe, ale nijak ma się to do realizacji filmu. Po dość ciekawym początku zaczyna być coraz bardziej nużąco, a bohaterzy popadają w rutynę i pyszałkowatość. Pomieszany jest tu czas wydarzeń, z jednej strony przedstawiany jest surowy klimat ameryki lat 70-80 z drugiej dynamika i poprawność lat 90tych. Drażni delikatne i nieodpowiedzialne obchodzenie się w więzieniu z seryjnymi mordercami. Musiałem się zmusić by obejrzeć tą lipę to końca

ocenił(a) film na 10

sama jesteś lipa, obejrzyj sobie lepiej "Chichot losu"

użytkownik usunięty
grd1

Powiem tylko że jesteś tyle samo wart co ten film, który wypadł psu spod ogona, pewnie za każdym razem cieknie ci ślinka na jego widok ;)) Miodzio co nie ? ;P

ocenił(a) film na 7

Amilis rozumiem co masz na myśli mówiąc nużącej ciężkości tego filmu. Sama odniosłam podobne wrażenie. Uważam jednak, że to zabieg celowy zastosowany po to by ukazać antyamerykański obraz. Tzn w tle ciągle pojawiają się ludzie ślepo wpatrzeni w telewizory, fanatycy , ludzie którzy nie zdają sobie sprawy z tego że główni bohaterowie to okrutni mordercy, którzy nie mieliby litości nawet dla swoich fanów. Zepsucie to temat tego filmu. Przemoc rodzi przemoc. Nawet policja jej nadużywa. Do broni ma dostęp każdy. Film jest troszkę za długi moim zdaniem, temat wyczerpany został już w połowie.

użytkownik usunięty
amelia92

Zgadzam się, trafnie to ujęłaś ; )

ocenił(a) film na 10

jaha, że miodzio. Najlepszy film jaki w życiu oglądałem.

mam mieszane wrażenia o tym filmie. Z jednej strony fajne zdjęcia, muzyka i scenariusz, ale z drugiej strony- co ten film chce powiedzieć? Że media są obleśne? To wszyscy wiedzą i to zbyt mało na taki długi film. Nie podoba mi się też robienie z zabijania taniej rozrywki. 6/10

ocenił(a) film na 7
amelia92

"Przemoc rodzi przemoc" powiadasz, pewnie masz rację. Film traktował o tym w całości. Mnie osobiście uderza ogólnie rzecz biorąc poruszanie tego tematu z takim przyzwoleniem i podziwem. Pamiętajmy, że dzisiejsze pokolenia czerpie ślepo z telewizora wzorce, kopiują pomysły, naśladują zachowania, podkradają chore idee itp. Nie oceniam i nie wypowiadam się o cechach stricte filmowych (aktorstwo itd), ale myślę ogólnie o poruszonym temacie. Wyobrażacie sobie, że spotykacie kogoś takiego jak Mickey i Mallory na swojej drodze. Oj.. nie jeden zaczął by się modlić w duchu i spuszczać głowę, a łysy lokalny "bohater" miał by się z pyszna jak dostał by kulkę w kolano, a potem w brzuch (improwizuję) Czy nie chciał by każdy z was by siedzieli zapuszkowani w celi gdzieś z dala od was i waszej rodziny? Mówię wam, że przez takie filmy widzimy gości na ulicach wcielających się w postać pseudo Mickego ..... a rzeczywistoś w 2011/2012 roku jest coraz gorsza...

ocenił(a) film na 3

Racja Film NUDNY i GLUPAWY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones