PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1049}

Urodzeni mordercy

Natural Born Killers
7,6 107 352
oceny
7,6 10 1 107352
7,5 31
ocen krytyków
Urodzeni mordercy
powrót do forum filmu Urodzeni mordercy

Breivik - medialnym celebrytą po zabójstwie z zimną krwią kilkudziesięciu osób - wywiady,
ksiązki, zdjęcia na różnych portalach - na naszym rodzinnym poletku od kilku miesięcy
króluje telenowela o rodzicach, którzy zamordowali własne dziecko - też ma powstać
książka o pani Waśniewskiej a jej mordę ze zmienianą od czasu do czasu fryzurą muszę
oglądać codziennie na wszystkich portalach. Stone swój film przejaskrawił, ubarwił - Jego
celem było stworzenie karykaturalnej satyry na media. Rzeczywistość przerosła tę wizję -
przykro mi to powiedzieć, ale ten świat zmierza ku upadkowi...

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

w 100% się zgadzam. co do jednego słowa.

ocenił(a) film na 10
kulturowo

Nie ukrywam ale tez ten zwiazek siedzi mi w glowie jak czytam rano gazety.

ocenił(a) film na 8
kulturowo

Ja też!

ocenił(a) film na 9
kulturowo

Przerosła i to o wiele!

RogerVerbalKint

Faktycznie, pożywka dla mediów, co do Breivika, to bym tu tego nie wpasowywał, ale co do Waśniewskich, to 100% racja - celebryci, Rutkowski - także powrót do "niełask" mediów, ale ważne, że o nim mówią... Stone i Tarantino byliby zachwyceni. Dzikość.

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Nie tyle przerosła co bardziej się rozpowszechniła. Kiedyś właściwie tylko w USA był (i jest) swego rodzaju kult psychopatycznych morderców jak Charles Manson, teraz przeniosło się to m.in. także na nasz grunt i to jest przykre.

ocenił(a) film na 8
monkaaa85

A ja się cieszę :D Choć w sumie nie macie racji, ludzie zawsze byli popi*rdoleni, kiedyś nawet dużo bardziej, dobrze,że zaczynają akceptować i rozumieć swoją mroczną naturę, paradoksalnie to dobre

ocenił(a) film na 8
monkaaa85

Jest - laski piszą wielbiące listy do tych psycholi, masakra

ocenił(a) film na 8
major_xx

Ted Bundy dostawa w celi kilkaset tygodniowo....

ocenił(a) film na 8
monkaaa85

Sam Manson nie był jakimś wielkim mordercą - jako tacy bardziej znani i uznawani za "gwiazdy" byli raczej Bundy, Dahmer, czy Gacy niestety...

ocenił(a) film na 9
RogerVerbalKint

a mnie się zdaje że to chyba złudzenie z tym zmierzaniem do upadku ....bo ten świat nigdy bajką nie był - głód / wojny / plagi / wyprawy krzyżowe / inkwizycja / obozy zagłady / kanibalizm / ofiary z ludzi... fałsz, gwałt, przemoc, zacofanie, mord i niesprawiedliwość istnieją od zawsze. Jak się tak lepiej zastanowić to ostatnie 10 / 20 lat jest chyba najspokojniejszym okresem w dziejach - to tylko media w pogoni za zyskiem i w walce o widza skupiają się na tym co przyciąga najwięcej gapiów ....i rzeczywiście mocą mediów często dajemy się przekonać że nie ma na świecie nic poza syfem i beznadzieją..
Osobiście bojkotuje media - raz na kilka tygodni robie sobie kilka tygodni przerwy w wiadomościach :) polecam.

ocenił(a) film na 10
ddiiaarr

Dobrze powiedziane, bracie, dobrze powiedziane.

ocenił(a) film na 6
ddiiaarr

Ten swiat jakim go znamy zmierza do upadku. Imperium zawsze musi upasc, nie ma do tego watpliwosci. Coraz wiecej ludzi podnosi glos przeciwko rzadom i w koncu cos trzeba bedzie z tym zrobic.

ocenił(a) film na 8
Rlyeh

E, wszystko się kręci w koło, świat jest taki sam, ludzie się nie zmieniają, tylko systemy, technika itp

ocenił(a) film na 9
major_xx

Niestety...

ocenił(a) film na 3
RogerVerbalKint

Zapamiętajcie sobie,dziennikarze zjedzą własne gówno tylko żeby wzrosła sprzedaż,bądź oglądalność.Ale kto za to odpowiada?My za to odpowiadamy,bo my to gówno oglądamy,które oni nam serwują.Opinia publiczna zawsze fascynowała się zgonami,katastrofami itp,więc teraz po prostu wystarczy to jeszcze trochę bardziej ubarwić,pokazać kilka żółtych pasków na spodzie ekranu i już jest wyższa oglądalność.Niestety poziom naszego rodzimego dziennikarstwa zbliża się w zastraszającym tempie do poziomu dziennikarstwa np. amerykańskiego.Jeśli już go nie osiągnął.

ocenił(a) film na 8
flaga87

też prawda

ocenił(a) film na 7
RogerVerbalKint

Fakt, przejaskrawił; te tłumy wychodzące na ulicę z transparentami "Zabij mnie Mickey" to już przesada, aż takiego debilizmu powszechnie nie ma. Co do mojej opinii nt. wszelkich medialnych doniesień to zgadzam się z przedmówcami, co prawda z jednej strony wypada być obeznanym i wiedzieć o wydarzeniach ze świata, ale z drugiej strony jak można mieć pożywkę np. z informacji że liczba ofiar jakiejś katastrofy wynosi 11, a za godzinę wielka sensacja - liczba ofiar katastrofy wynosi 15. Dno i żerowanie na ludzkim nieszczęściu.

ocenił(a) film na 10
guliver_filmweb

Kolejny debil do wylansowania - jestem Jokerem - zabiłem kilkanaście osób, zupełnie mi nieznanych, poraniłem kilkadziesiąt w tym kilkoro dzieci - kolejny kandytat na herosa mediów - tym razem bez ideologii - jedyne co ma do zaoferowania opini publicznej to swój własny debilizm, pomimo że był studentam medycyny...

ocenił(a) film na 8
guliver_filmweb

I to każdego dnia mamy w wiadomościach, chwilami słuchać i oglądać się nie chce

ocenił(a) film na 8
piecyk32

Ale zła wiadomość to dobra wiadomość (dla dziennikarzy oczywiście)

ocenił(a) film na 9
piecyk32

Z czego by media żyły, gdyby nie te złe wiadomości...

ocenił(a) film na 8
compresorrr

Też prawda

RogerVerbalKint

Szkoda, że ten temat, to nie tylko kwestia współczesnych czasów. Chociażby jeden przykład przytoczę - Issei Sagawa na początku lat 80-tych zabił, zgwałcił i częściowo skonsumował (bodajże dokładnie w tej kolejności) swoją koleżankę ze studiów, dzięki ojcu dyplomacie został ściągnięty z Holandii, gdzie studiował do Japonii, osadzony na paręnaście miesięcy w ośrodku dla psychicznie chorych, a następnie wydał kilka książek, udzielał wywiadów, facet generalnie nie wykazywał żadnej skruchy... Ba, wręcz po dziś dzień upaja się swoim czynem i jest z niego dumny. I jeśli mnie pamięć nie myli, to nawet do jakiejś gazety pisuje. Zabij, zgwałć, zjedź - kariera do końca życia... Niestety, ale psycholi nie brakuje. Do tego koleś mieszka w zwykłym mieszkaniu, w środku miasta... Powodzenia dla spokoju sąsiadów z klatki.

ocenił(a) film na 10
Hydeist

Rzeczywiście ultrachore. Ostatnio też Rocco Magnotta wpisał się na listę psycholi-kanibali.
Jakie rozwiązanie?
1) egzekucja, 2) odizolowanie do końca życia w szpitalu czy 3) dożywocie? PS. 4) samosąd sąsiadów z klatki?
Tak pewnie kiedyś by postąpiono.

ocenił(a) film na 8
dwarqwe

Czasem stare kodeksy były bardziej logiczne i skuteczne, aż można zatęsknić

ocenił(a) film na 10
major_xx

Prawda, ten raz wyszedł poza społeczeństwo jakimś bestialstwem, był już przeważnie bezwarunkowo i dożywotnio z niego wykluczony. Jakie kary i za byś wrócił? Może kiedyś to se wrati.

ocenił(a) film na 8
dwarqwe

Dziwne jest to, że jakby zrobić referendum za KS`em, to w całej UE z 80% ludzi byłoby za, ale wybrani przez tych ludzi politycy uchwalają , że nie można jej stosować, a przecież maja robić to, czego oczekują ludzie, którzy ich wybrali, taki lekki paradoks

ocenił(a) film na 8
major_xx

Też się nad tym zastanawiam. W stanach się przynajmniej nie patyczkują

ocenił(a) film na 10
Hydeist

Rzeczywiście ultrachore. Ostatnio też Rocco Magnotta wpisał się na listę psycholi-kanibali.
Jakie rozwiązanie?
1) egzekucja, 2) odizolowanie do końca życia w szpitalu czy 3) dożywocie? PS. 4) samosąd sąsiadów z klatki?
Tak pewnie kiedyś by postąpiono.

ocenił(a) film na 10
Hydeist

Rzeczywiście ultrachore. Ostatnio też Rocco Magnotta wpisał się na listę psycholi-kanibali.
Jakie rozwiązanie?
1) egzekucja, 2) odizolowanie do końca życia w szpitalu czy 3) dożywocie? PS. 4) samosąd sąsiadów z klatki?
Tak pewnie kiedyś by postąpiono.

ocenił(a) film na 10
dwarqwe

Dwa razy zgłaszałem już ten błąd przy postowaniu, ale na razie bez odzewu. Sorry za straty moralne!

ocenił(a) film na 10
dwarqwe

No cóż - kabaret trwa - śledzę uważnie strony internetowe i napawa mnie to obrzydzeniem...

ocenił(a) film na 8
Hydeist

Ja na miejscu rodziny ofiary odnalazłbym gnoja i załatwił (nudzący się chłopcy ze wschodu zrobili by to chętnie i za nieduże pieniądze), bo to jak mu w Japonii załatwili wolność to była kpina ze sprawiedliwości

ocenił(a) film na 8
piecyk32

Zrobiłbym dokładnie to samo

RogerVerbalKint

co ty nie powiesz ? buahahaha, olewam cię

ocenił(a) film na 10
Immortal_Stasin

czegoś nie zrozumiałem...

RogerVerbalKint

ja też nie zrozumiałem tego co ma Twoja wypowiedź ma do filmu

ocenił(a) film na 10
Immortal_Stasin

No właśnie rzecz w tym że ma - film jest satyrą, jakże gorzką na media które z pary masowych (nie seryjnych) morderców kreują gwiazdy medialne - obecne media robią dokładnie to samo, choć w dniu premiery filmu wydawało się to niemożliwym przejaskrawieniem - jak widać jedna nie...

RogerVerbalKint

no rzeczywiście, masz rację, ja jeszcze filmu nie widziałem, sorry, myślałem, że jesteś z tych "z ciemnej strony mocy", którzy wszędzie dopatrzą się konszachtów z diabłem :)

ocenił(a) film na 10
Immortal_Stasin

obejrzyj koniecznie - film genialny - rzeczywistość niekoniecznie,,,

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

Wszystko Ci się myli kolego. Film jest satyrą na media tak jak piszesz, ale rzeczywistość nie przerosła wizji Stone'a. Film nawiązuje przecież do wszystkich poprzednich słynnych morderców, którzy stali się medialnymi postaciami jak Charles Manson czy Ted Bundy. Wokół nich panowała ta sama atmosfera, media tak samo ich celebrowały, mieli/mają oni także swoich fanów na całym świecie. Nic się nie zmieniło kolego, historia ludzkości ciągle zatacza koła, po prostu żyjesz zbyt krótko i masz zbyt małą wiedzę, żeby to zobaczyć.

Gordon Geko

W skrócie: świat był, jest i będzie chory

ocenił(a) film na 8
Immortal_Stasin

To raczej część ludzi jest chora, bo to ludzie ten świat tworzą

ocenił(a) film na 8
major_xx

Temu nie da się zaprzeczyć

ocenił(a) film na 8
piecyk32

Fakt, Wesołych Świąt!

ocenił(a) film na 8
major_xx

Dzięki! Szczęścia w Nowym Roku!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Narody są dobre. Medio-politiczeskaja wierchuszka kręci biznesy na zmanipulowanym narodzie.
To nie przenosi się z nację na nację, ale ze specjalistów na specjalistów, którzy tę nację wykorzystują.

ocenił(a) film na 8
dwarqwe

To nic nowego, zawsze ktoś starał się kimś rządzić, zawsze niezadowoleni sami mogą zakładać partie, układy i wtedy to oni będą kimś manipulowani

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones